BGC Angol Műhely (5-8. oszt.)

 • A BGC Angol Iskolai Programja a felső tagozatban a BGC Angol Műhely, mely 5. osztálytól 8. osztályig tart. 

  5. és 6. osztályban heti 5 alkalommal angol anyanyelvi lektorral 90 perces tematikus készségfejlesztő foglalkozásokon vesznek részt tanulóink, amelyek teljes mértékben a gyermekek érdeklődési köréhez igazodnak. A témákat továbbra is projektekben dolgozzák fel a gyerekek, ahol előnyben részesítjük a csapatmunkát és a kreativitást. Ennél a korosztálynál is fontosnak tartjuk, hogy az angol nyelv elsajátítása továbbra is játékosan, számonkérés nélkül történjen. Legfontosabb motiváló eszközünk a megfelelő téma és tevékenység választás, valamint a pozitív megerősítés.

  7. és 8. osztályban a Nemzeti Alaptanterv magasabb óraszáma miatt hetente három 90 perces délutáni angol foglalkozást biztosítunk. A program utolsó két évének célja a gyerekek nyelvvizsgára való felkészítése, valamint látókörük szélesítése, kreativitásuk fejlesztése az őket körülvevő világ iránt.

  Célunk az, hogy a programban 8 éven át részt vevő gyerekek 75% az általános iskola végére sikeres angol egynyelvű középfokú nyelvvizsgát tegyenek.

  • Még több kreativitás
  • Még több kommunikáció
  • Önálló témafeldolgozás
  • Napi aktualitások
  • Csapatmunka
  • Felkészülés a nyelvvizsgára