A LEGO valószínűleg a legfantasztikusabb oktatásban használt játékeszköz. Legalábbis mi, a BGC Programban így gondoljuk.
A LEGO nem csupán játék – remek eszköz a kreativitás, a finommotorika és a problémamegoldó képesség fejlesztésén túl, a nyelvi fejlesztésre is. Az óvodákban és otthon a gyerekszobában biztosan sokat legóznak a gyerekek, de vajon az iskolában is? A BGC Angol Iskolai Programban abszolút! Több délutáni klubfoglalkozás is a LEGO EDUCATION készleteire épül.
Mutatjuk, mennyi lehetőség rejlik a NYELVELSAJÁTÍTÁS során egy LEGO WeDo 2.0-s dobozban:
A kockákból a gyerekek nemcsak építenek, hanem egy egyszerű programnyelvvel életre is keltik alkotásaikat!
- A robotika készlet kísérletezésre ösztönöz, hiszen ha valami nem működik elsőre, a gyerekeknek újra kell gondolniuk a tervet, kipróbálni más megoldásokat, és finomhangolni az építményt vagy a programot, mindez remek lehetőséget teremt arra, hogy angolul érveljenek.
- észrevétlenül fejleszti a megoldókészséget,
- a készlet segíti a logikus gondolkodást is, ugyanis az egyszerű programozási utasításokkal a gyerekek lépésekre bontják a feladatokat és megtanulják az ok-okozati összefüggéseket,
- A LEGO WeDo 2.0 együttműködésre is tanít, hiszen csoportbontásban használják, így a gyerekeknek közösen kell megoldást találniuk, meghallgatni egymást és megosztani az ötleteiket.
A BGC Program 100 % -ban élmény és tevékenységközpontú, hiszen a gyermekek fejlesztése csak így lehet sikeres!